DM Bruks och Tävling 2001-2015

 2015        
 Bruks IPO Camilla Ljungberg , EBK G'ess Du Fosseret 1 int 
  Skydd  -  -  -
  Spår Marita Berg , KBK Birkelands Jarina 1 int
  Sök Sandra Jansson , KBK Reedsweepers Blue Steel  2 int
  Rapport  -  -  -
  Lydnad Anna Rose´n , B-HBK Roscanailleé Undra 1 int
 Agility Small  Richard Scholvin, B-HBK Downforce Carrera  
  Medium Patrik Rosendal, KBK Brainpool´s True Passion  
  Large  Therese Melberg, TBK Yin  
 Rallylydnad   Karin Lindblom , B-HBK Roscanaille´s Soya  

 2014        
 Bruks IPO Annica Göransson, KBK
Rambow*s Boggie
1 int 
  Skydd  -  -  -
  Spår Britt-Marie Andersson , KMSBK Sherlock´s Tip In
3 int
  Sök Ann Högberg, UBK Mandylike´s Pommac
1 int
  Rapport  Maria Pettersson, TBK Storlurs Blixtra 1 int
  Lydnad Mariah Andersson , EBK Cukid´s Guru 
1 int
 DM Bruks Lagpris Knivsta BK    3 int
 Agility Small  Cili Blomgren, Uppsala LKK Thea  
  Medium  Patrik Rosendal, KBK Sam  
  Large  Malin Elfström, KBK  Nick  
 Rallylydnad     -  -  -

 2013        
  IPO -  -  -
  Skydd -  -  -
  Spår Anna Lindblom, EBK Molars Blossa 3 int
  Sök Sandra Jansson, KBK Reedsweeper´s Blue Steel 1 int
  Rapport -    
  Lydnad Ann Svensson, BHBK Fia-Friends Rina-Rivig 1 int
 DM Bruks Lagpris Knivsta BK   2 int
 Agility Small  Aurora Hultqvist, UHVLKK Nova  
  Medium  Patrik Rosendal, KBK En-Sam  
  Large  Malin Elfström, KBK Swift  
 Rallylydnad   Diana Huuki, MSBK Akke  

 2012        
  IPO -  -  -
  Skydd -  -  -
  Spår Anna Lindblom, EBK Molars Blossa 2 int
  Sök Sandra Jansson, KBK Justlike Prins Nikolai 2 int
  Rapport -    
  Lydnad Malin Karlsson, BHBK Gränsvallarens Sam 1 int
DM Lagpris Bro-Håbo BK   1 int

 2011        
  IPO Emma Svensson, EBK Blackneck´s Xa 1 int
  Skydd Thomas Wiehen, ÖBK Mallekrafts B Baxa 3 int
  Spår Mariah Andersson, EBK Cukids Guru 1 int
  Sök Sandra Jansson, KBK Justlike Prins Nikolai 1 int
  Rapport Britt-Marie & Sixten Andersson, MSBK Hinnared´s Bonnie 3 int
  Lydnad Elsa Buckard, KBK Borderness Keep Going 1 int
DM Lagpris Enköpings BK   1 int

 2010        
  IPO - - -
  Skydd Frida Wallén, EBK Blackneck´s A´Best 1 int
  Spår Anna Lindblom, EBK Molars Blossa 1 int
  Sök - - -
  Rapport Britt-Marie Andersson, MSBK Hinnared´s Bonnie 2 int
  Lydnad Marie Blomfeldt, TBK Ullbitens Alice 1 int
 DM Bruks Lagpris Tierp BK 18 p 2 int
 Agility Small Rikard Isoluoma, BHBK Lova  
  Medium  Jennifer Engström, TBK Joy  
  Large  Malin Elfström, KBK Swift  

 2009        
  IPO Emma Svensson, EBK Blackneck´s Xa 1 int
  Skydd Thomas Wiehen, ÖBK Mallekraft´s B´Baxa 2 int
  Spår Sandra Jansson, KBK Justlike Prins Nikolai 1 int
  Sök Malin Hagberg, BHBK Loveborgs Alva 1 int
  Rapport Britt-Marie Andersson, MSBK Hinnared´s Bonnie 1 int
  Lydnad Anna Jansson, MSBK Vallhunden Kent 1 int
DM Lagpris Märsta-Sigtuna BK 23 p 1 int

 2008        
  Skydd Thomas Wiehen, ÖBK Mallekraft´s B´Baxa 1 int
  Spår Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared´s Bonnie 1 int
  Sök - - -
  Rapport Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared´s Bonnie 3 int
  Lydnad Gunhild Pöyhönen, TBK Memoars Orissa 1 int
 DM Bruks Lagpris Tierp BK 22 p 1 int
 Agility Small  Rikard Isoluma, BHBK Lova  
  Medium  Sandra Håkansson, BHBK Joker  
  Large  Eva Karlsson, KBK Sia  

 2007        
  Skydd Petra Edström, BHBK Turbaz Fado 1 int
  Spår Lena Andersson, MSBK Vänerbo Occra 1 int
  Sök - - -
  Rapport Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared´s Bonnie 2 int
  Lydnad Sandra Jansson, KBK Memoars Immer 2 int
DM Lagpris Knivsta BK 19 p 1 int

 2006        
  Skydd - - -
  Spår Tomas Ivarsson, TBK Andros av Nangijala 3 int
  Sök - - -
  Rapport Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared`s Bonnie 1 int
  Lydnad Nancy Nilsson, RBK Kelliegårdens Heavenly Hill 2 int
 DM Bruks Lagpris Tierp BK   3 int
 Agility Small  Lisa Lindberg, KBK    
  Medium  Malin Elfström, KBK    
  Large  Eva Karlsson, KBK    

 2005        
  Skydd Camilla Berg, VBK Lei-Anns Tilda 1 int
  Spår Jonny Olsson, TBK Dobwind´s Clipper 1 int
  Sök Sandra Jansson, KBK Memoars Immer 2 int
  Rapport Anneli Arthursson, TBK Wise´s Urax 2 int
  Lydnad Malin Karlsson, BHBK Gränsvallarens Emil 1 int
DM Lagpris Tierp BK   2 int
 Agility Small  Anna Müller, VBK    
  Medium  Malin Elfström, KBK    
  Large  Eva Karlsson, KBK    

 2004        
  Skydd - - -
  Spår Thomas Ivarsson, TBK Andros av Nangijala 2 int
  Sök Sandra Jansson, KBK Memoars Immer 1 int
  Rapport Anneli Arthursson, TBK Wise´s Urax 1 int
  Lydnad Nancy Nilsson, RBK Kelliegårdens Heavenly Hill 1 int
DM Lagpris Tierp BK   1 int
 Agility Small  Sara Claesson, BHBK    
  Medium  Malin Elfström, KBK    
  Large  Peter Jonsson, BHBK    

 2003        
  Skydd Gunnel Ferm, BHBK Zagal´s Zorro 1 int
  Spår Thomas Ivarsson, TBK Andros av Nangijala 1 int
  Sök Thomas Lindgren, KBK Newstory Dajm 1 int
  Rapport Thomas Ivarsson, TBK Andros av Nangijala 1 int
  Lydnad A-C Andersson, BHBK Gränsvallarens Emil 1 int
DM Lagpris Bro-Håbo BK   1 int
 Agility Small  Eva Karlsson, KBK    
  Medium  Patrik Rosendahl, KBK    
  Large  Ann Björkenius, KBK    

 2002        
  Skydd - - -
  Spår Karin Lindblom, BHBK Dittegårdens Unna 3 int
  Sök - - -
  Rapport Lena Sundqvist, KBK Birkelands Tabasco 1 int
  Lydnad Sandra Jansson, KBK Memoars Immer 1 int
DM Lagpris Knivsta BK   1 int
 Agility Small  Sarah Taubes, BHBK    
  Medium  Sandra Håkansson, BHBK    
  Large  Birgitta Bergström, KBK    

 2001        
  Skydd Hans Ferm, BHBK Zagal´s Zorro 1 int
  Spår Carina Högdahl, KBK Ingress Fantast 1 int
  Sök Maud Holmström, RBK Memoars Faidon 3 int
  Rapport Lena Rick, TBK Bartrix Fellow 3 int
  Lydnad A-C Andersson, BHBK Gränsvallarens Emil 3 int
 DM Bruks Lagpris Bro-Håbo BK   3 int
 Agility Mini  Sara Taubes, BHBK India   
  Fri  Nalle Jansson, VBK Anna  

 2000        
 Agility Mini  Malin Elfström, KBK  Iza  
  Fri  Johan Eriksson, VBK  Casey   

 1999        
 Agility Mini  Mia Ekström, KBK Siri  
  Fri  Mia Öberg, KBK  Wossie   

 1998
       
 Agility Mini  Eva Karlsson, KBK  Spencer  
  Fri  Inger Öhlin, KBK  Chippen   

Pris till framgångsrika bruksprovsekipage

2011 nr 16 Eva Kronholm, RBK Molars Skipper
2010      
2009      
2008      
2007 nr 15 Marita Berg, KBK Svedens Era
2006 nr 14 Eva Kronholm, RBK Molars Skipper
  nr 13 Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared´s Bonnie
2005 -    
2004 nr 12 Marita Berg, KBK  
2003 -    
2002 nr 11 Marita Berg, KBK  
2001 nr 10 Sandra Jansson, KBK  
  nr 9 Gunnel Antehed, UBK  
  nr 8 Maud Holmström, RBK  
2000 -    
1999 -    
1998 -    
1997 nr 7 Maud Holmström, RBK  
1996 -    
1995 nr 6 Mats Larsson, TBK  
1994 -    
1993 nr 5 Lars-Ivar Jonsson, BHBK  
  nr 4 Gunnel Antehed, UBK  
1992 -    
1991 nr 3 Ulla Borg, RBK  
1990 -    
1989 nr 2 Ebba Svedenborg, VBK  
  nr 1 Marita Berg, KBK  

Årets bästa bruksprovekipage

2011    
2010    
2009 Eva Kronholm, RBK Molars Skipper
2008    
2007 Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared´s Bonnie
2006 Britt-Marie Andersson, KBK Hinnared´s Bonnie
2005 Sandra Jansson, KBK Memoars Immer
2004 Tomas Ivarsson, TBK Andros U av Nangijala
2003 Ulrika Erlingsson, RBK Widomain China Jasmine De La Sa
2002 Sandra Jansson, KBK Momoars Immer
2001 Maud Holmström, RBK Memoars Faidon
2000 Maud Holmström, RBK Memoars Faidon
1999 Maud Holmström, RBK Memoars Faidon

Vandringspris till vinnande hund vid DM för tjänste-, bevakning-, respektive räddningshund

Upplandsdistriktets vandringspris till bästa HV-hund vid DM

2003 Liselott Bertilsson, TBK
2002 Siw Rüden, MSBK
2001 Siw Rüden, MSBK
2000 Tommy Nilsson, UBK

Upplandsdistriktets vandringspris till bästa FV-hund vid DM

2003 Merja Söderlund, EBK
2002 Siw Rüden, MSBK
2001 Merja Söderlund, EBK
2000 Tord Hortlund, UBK

Upplandsdistriktets vandringspris till bästa räddningshund vid DM

2003 Susanne Wennman, UBK
2002 Birgitta Kornberg, MSBK
2001 Birgitta Kornberg, MSBK
2000 Susanne Andersson, MSBK

Sigtuna kommuns VP till bästa klubb vid SBK Upplandsdistriktets DM för räddningshundar

2003 -
2002 Märsta-Sigtuna BK
2001 Märsta-Sigtuna BK
2000 Märsta-Sigtuna BK

Upplandsdistriktets vandringspris till bästa bevakningshundlag vid DM (F16-priset)

2003 Enköpings BK
2002 Enköpings BK
2001 Enköpings BK
2000 Uppsala BK

Upplandsdistriktets vandringspris till bästa räddningshundlag vid DM (Viktoria priset)

Märsta-Sigtuna - Fulltecknat   

Sigtuna kommuns VP till bästa klubb vid SBK Upplandsdistriktets DM för räddningshundar

2003 -
2002 Märsta-Sigtuna BK
2001 Märsta-Sigtuna BK
2000 Märsta-Sigtuna BK